BIZTONSÁG
Biztonságtechnikai berendezések, tűzbiztonság
A tárolótér szektorokra van osztva. Mindegyik szektor önálló benzingőz koncentrációmérő- és riasztó berendezéssel, illetve tűzérzékelő és riasztó egységgel van felszerelve.
Az automatikus tűzérzékelő és riasztó rendszer a tűz keletkezésekor az oltást is azonnal megkezdi az un. sprinkler berendezéssel, de ugyanakkor a kezelői helyiségben is riaszt, így az illetékes hatóságok késedelem nélkül értesíthetők. Mindezekkel együtt a tűzriasztó berendezés beindulása a teljes rendszer azonnali letiltását is eredményezi (vészleállítás)
A tűzérzékelő és riasztó rendszer a tűzvédelmi hatóságok előírásai szerint szakértő cég által kerül beépítésre.
A benzin, az olaj, a téli időszakban a hó- vagy sólé, illetve egyéb szennyeződések lecsöpögését, alsóbb szintekre jutását acél vázszerkezet esetében megfelelő méretű vízfogó tálcák alkalmazásával oldjuk meg. Ezek ürítése az autók kiadásakor történik.
Vasbeton vázas épületnél a teherhordó gerendák között járható födém kerül kialakításra, amely a szennyeződések, lecsurgásának megakadályozásán túl segít a karbantartásnál és lényegesen kedvezőbb feltételeket, biztosít a parkolóház tűzbiztonsági osztályba sorolásakor.
A rendszer különös karbantartást nem igényel. Estleges meghibásodás esetén egy un. „karbantartó vagy mentőtálcát” küld a számítógép a meghibásodás helyére, amelyen a karbantartó szerelő foglal helyet.
A mentőtálcára egy mozgatómodul esetleges meghibásodása estén van szükség, amikor:
a hibás modulon található gépkocsit ki kell adni, mégpedig jelentősebb időveszteség nélkül
a meghibásodás kijavítására elegendő idő áll rendelkezésre, mivel az autó még várhatóan hosszabb ideig tartózkodik a garázsban, illetve a meghibásodott modulon nincs tálca.
Mindhárom esetben a mentőtálcát kell igénybe venni. A mentőtálca külön helyen tárolt speciális kialakítású tálca, amelyet a számítógép a rendszerbe szükség esetén bármikor bekeverhet.
A mentőtálcán szakképzett szerelő foglalhat helyet. A számítógép a meghibásodás helyére vezérli a mentőtálcát, ahol a szerelő a szükséges javítást, karbantartás elvégzi, majd a mentőtálca ismét visszatér eredeti helyére.
A tálcatisztítás a kiadónál automatikusan megtörténik, amennyiben a tálcákon (a vezetőlemezekben vagy az azok közötti szennyfogóban) sok szennyeződés gyűlik össze, és az érzékelők ezt jelzik a számítógépnek.
Illetéktelenek a rendszerbe nem juthatnak be, így az általunk kínált rendszer
100%-BAN BIZTONSÁGOS.
Veszély esetén az egész rendszer azonnal megállítható a vészjelző nyomógombok valamelyikének megnyomásával.
Vészleállítási állapotban a rendszer elemeit kézi vezérléssel lehet működtetni.
A fogadóállomásra történő beállást fény és hangjelzés segíti, míg az autók biztonságát infrasugaras űrszelvény ellenőrzéssel és fizikai korlátozással (kerékvezetők és támasztógörgők a kerekek részére) garantáljuk.
Az ügyfelek biztonságát a veszélyes terekből történő kizárással és mozgásérzékelők alkalmazásával garantáljuk.
Az ügyfél az autóját csak a beadáskor kapott megfelelő kóddal ellátott mágneskártya ellenében kapja vissza, így a lopás is teljesen kizárt.
A tűz elleni védelemről a szektorokra osztott – a számítógéptől független rendszer – automatikus benzingőz és füstérzékelők és automatikus habbal oltó un. sprinkler berendezés gondoskodik, illetve ad automatikus riasztó és rendszert letiltó jelzést.
Rendszerünk kidolgozásakor elsődleges szempontunk annak abszolút üzembiztonsága volt. Ezt a többszörös, egymástól függetlenül működő mechanizmus, és a biztonsági vezérlő programok együttese, valamint a szélsőségeket (például az időjárás tekintetében) is figyelembe vett tervezés garantálja.
A rendszer vezérlése (a számítógép), illetve a fogadó-, és kiadóállomásokon található mágneskártya kiadók, a gépkocsik mozgását szabályozó sorompók és pozicionálóérzékelők, valamint a pénztárban lévő mágneskártya leolvasó berendezés is szünetmentes áramforrással van ellátva.
A tűzvédelmi és egyéb biztonságtechnikai berendezések szintén szünetmentes áramforrással üzemelnek.
Hálózati áramkimaradás esetén a rendszer automatikusan átkapcsol a saját dízelüzemű tartalék áramforrására és a tálcák mozgatómechanizmusa áramszünet esetén a saját áramforrásra támaszkodva képes a garázs kiürítésére.
Egy mozgatóegység esetleges meghibásodása esetén az azon lévő gépjárművet a rendelkezésre álló idő függvényében két módon is ki lehet hozni:
a meghibásodott mozgatási irányra merőleges irányból. A meghibásodott modult annak kijavításáig a vezérlés kikerüli.
karbantartó tálca segítségével, amelyet a számítógép a meghibásodás helyére irányít. Az ezen helyet foglaló szerelő a hibát elhárítja.
Az üzemzavar vagy vészleállítás okát a számítógép a képernyőre kiírja. Ennek elhárítása és a megfelelő ellenőrzések és engedélyezés után a rendszer újra indítható. Az eljárást az üzemeltetési szabályzat részletesen leírja.
A gépjárművezetőket még a fogadó és kiadóállomásokra történő behajtás előtt könnyen érthető, többnyelvű információs táblák és piktogramok tájékoztatják.